Pracownia Poznania Potrzeb

Pracownia Poznania Potrzeb

Co Ty taka zafiksowana na te potrzeby jesteś? pytanie zaświdrowało mi tak mocno, że poczułam jak wwierca mi się w mózg. Faktycznie o potrzebach mówię od kilku lat i w wielu kontekstach:

O szczęściu? Proszę bardzo, zaspokajanie potrzeb daje poczucie sensu a to prowadzi do odczuwania wielu szczęśliwych momentów. To daje energię do odkrywania i organizowania sobie kolejnych szczęśliwych chwil.

Akceptacja różnorodności, jak nudny byłby świat, gdybyśmy byli podobni? I choć potrzeby mamy wszyscy takie same, to badania naukowe pokazały, że potrzebę gromadzenia można mieć wysoką lub niską. I pewnie teraz już wiesz dlaczego biurko, pokój, dom i garaż osoby, której „wszystko się przydaje” wygląda tak jak sobie teraz uzmysławiasz?

Jak dotrzeć do swoich mocnych stron?  Przyjrzyj się swojemu profilowi, a pokaże Ci wewnętrzne potrzeby, które są priorytetowe dla Ciebie. Potrzeby te są stałe, ale z biegiem lat możesz zmieniać sposób ich zaspokajania. To one popychają do działania, jeśli tylko jesteś na nie otwarty. Masz dużą potrzebę ciekawości? Zaakceptuj to, że bliżej Ci do myśliciela niż bycia praktykiem.

Komunikacja, czy wiesz jak mówić, żeby Cię rozumiano? Branie pod uwagę potrzeb innych ludzi powoduje, że możesz swoją wypowiedź uporządkować, tylko dlatego, że Twój rozmówca lubi strukturę i jasne komunikaty. Nawet jeśli TY wolisz więcej spontaniczności i luzu. Twój wybór, a przebywanie przez jakiś czas w świecie potrzeb innych niż Twoje jest możliwe.

Potrzeba akceptacji odpowiedzialna jest zarówno za pewność siebie jak i niepewność powiązaną z brakiem wytrwałości. Jeśli masz wysoką wartość akceptacji potrzebujesz zachęty do działania a uznanie innej osoby jest dla Ciebie paliwem. Odwaga spróbowania czegoś nowego pojawi się tylko wtedy, gdy poczujesz moc sprzymierzeńców i oswoisz wrażliwość bycia ocenianym.

 

Pracownia Poznania Potrzeb pozwala mi klientów motywować i patrzeć jak budzi się akceptacja siebie. Jak dostrzeżenie różnorodności powoduje zrozumienie potrzeb najbliższych osób i zmienia perspektywę. Jak nagle rozjaśniają się trudne sytuacje i powstają rozwiązania na przyszłość. indywidualnie i zespołowo. Afrykański klimat wskazuje i pokazuje różne drogi i podpowiada zachowania.

Chcesz wiedzieć co praca z motywacją wewnętrzną daje mi? Realizację dwóch driverów czyli priorytetowych potrzeb:

– wysoka potrzeba idealizmu, czyli angażowania się w sprawy społeczne sprawia, że pomagam, że dzielę się wiedzą i doświadczeniem. Część moich warsztatów jest bezpłatna. Z zadowoleniem poświęcam swój czas, aby wiedza o potrzebach kiełkowała na jak najszerszym obszarze i dawała ludziom plon w postaci spełnienia

– duża potrzeba honoru sprawia, że cenię współpracę zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami. Gdy trafiam na ludzi w tym podobnych, rozumiemy się bez słów. Skrupulatnie krok po kroku realizujemy zadanie lub projekt i to nas napełnia energią do kolejnej współpracy!

 

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *