Po co mi doradztwo zawodowe?

  Żebyś zobaczył szczegóły. Żebyś dostrzegła to, co jeszcze ukryte. A może żeby wybrać z nadmiaru? Szczegóły nadają życiu smak, a dojrzałość towarzysząca poznawaniu szczegółów przydaje się w wielu obszarach życia. Nasze spotkania będą dla Ciebie drogą ku sobie i odkrywaniu czego potrzebujesz. Doradztwo w oparciu o profil potrzeb to zaawansowane narzędzie i rozmowa, wiesz dlaczego? Bo we wzajemnym zaufaniu i komforcie i z podejściem znanym na w 80. krajach na świecie. Masz szansę zbudować to o czym do tej pory może tylko myślałaś/myślałeś? Rola ucznia to jedna z wielu ról, które przed Tobą w życiu. Ważne, że chcesz wziąć wybór w swoje ręce i wykreować kolejne role. Ty decydujesz, które Twoje potrzeby są priorytetowe dla Ciebie i jaka szkoła a potem zawód pomoże Ci je zaspokoić. Zapraszam do kontaktu.

Jak mogę wspierać dziecko w wyborze zawodu?

Dorosłym jest czasem trudno. Targają nami emocje, przekonania, a nade wszystko czujemy obowiązek dzielenia się swoim doświadczeniem. Chcielibyśmy iść tuż obok swojego, coraz bardziej dorosłego dziecka, w drodze „pod górę”. Czy to źle? Korzystanie z doświadczenia, by zrobić następną rzecz inaczej, jest bezcenne, tyle, że to nasze doświadczenia. Dziecko ich jeszcze nie ma. Ale właśnie zdobywa. Mamy szansę być świadkami.   A jak bardzo rodzice potrzebują wesprzeć dziecko w wyborze zawodu? Bardzo, bo chcieliby aby miało łatwiej. Cokolwiek to znaczy. Chcą, aby wykorzystywało swoje mocne strony, aby pracowało tam, gdzie zarobi wystarczająco, aby czuło przynależność i realizowało swoje potrzeby. Mam dobrą wiadomość – profil Reiss’a i spotkania doradcze otwierają drogę do poznania potrzeb, mocnych stron i wykorzystywania talentów. Wybory szkoły, zawodu, stają się łatwiejsze. Bariery znikają, a decyzje się pojawiają. Rodzicu – potrzebujesz więcej szczegółów? Zadzwoń lub napisz.

Doradztwo czy wspieranie?

To co mam wybrać, jeśli lubię gromadzić? – pada pytanie – Mam kolekcję monet, zbieram poroża i chcę je zawiesić na ścianie. Czy to co robię, kiedykolwiek mi się na coś przyda? A w których wybranych przez ciebie zawodach istotne jest archiwizowanie? – naprowadzam – które z nich stawiają na oszczędność i gospodarność? Jako leśnik będę mógł naprawiać to, co się w lesie zniszczy – twarz Michała z radości się rozjaśnia – o wiem!  jeszcze będę się starał, aby szanować sprzęty i narzędzia, bo lubię, gdy mi przedmioty długo służą.  Gdy będę chodził po lesie, to może różne cuda natury będą mi się trafiać – rozmarzył się i zamilkł. A jak wykorzystujesz czas?  po chwili ciszy ciągnę jego rozważania dalej. Jako policjant mógłbym dobrze planować dzień, wykorzystać każdy na maksa – przeciąga głos, tak jakby tworzył wizję – Lubię widzieć, jak wiele w ciągu dnia zrobiłem, lubię się zmęczyć fizycznie, a to dobrze, bo praca policjanta jest przecież ważna i ważne jest, aby dużo spraw naprawić, prawda?   I tak sobie dyskutowaliśmy o każdym z 16 motywatorów w kontekście pięciu zawodów, które na wcześniejszych spotkaniach wytypował Michał. W doradzaniu piękna jest chwila słuchania. W towarzyszeniu istotne są całe godziny. We wspieraniu całe lata.

Dla kogo i po co PROFIL REISSA?

Czujesz, że coś jest nie tak? Potrzebujesz efektów? Chcesz w zgodzie ze sobą wybrać szkołę lub studia? Nosisz mnóstwo pytań co robić inaczej w życiu i biznesie? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to profil RMP jest dla Ciebie. Informacje które z jego omawiania otrzymasz, pomogą Ci działać. Trudne sytuacje staną się jaśniejsze a wątpliwości zastąpi energia do działania. Poznasz swoje potrzeby i nauczysz się jak je zaspokajać. Ustalać  priorytety „Co jest dla mnie ważne teraz?” Od ich zaspokojenia zależy Twoje szczęście, więc bierz się do roboty :-). Zapraszam do trafnych wyborów i lepszego życia.  

10 kroków jak zrobić profil RMP?

zadzwoń lub napisz i umów się na krótką rozmowę ze mną ustalającą szczegóły otrzymasz na swój adres mailowy link z dostępem do kwestionariusza ważny jest spokój wokół, dlatego zapewnij go sobie czas potrzebny do wypełnienia to maksimum 20 minut wynikiem jest TWÓJ indywidualny profil RMP otrzymany w formie grafu, który prezentować będzie indywidualne wartości dla wszystkich 16 motywatorów poznasz swoje motywatory wyróżniające (tzw. drivery motywacyjne) oraz te które mają średnią wartość i te, które  nie mają dużego wpływu na Twoją motywację profil motywacyjny zostanie Ci przedstawiony i zinterpretowany na rozmowie, która potrwa około dwóch godzin termin tej rozmowy ustalamy wspólnie otrzymasz  raport opisowy Twojego profilu RMP jeśli poczujesz taką potrzebę, będziesz mógł umówić się na kolejne spotkanie i odkrywać „co dla mnie istotne teraz?”

Potrzeby – Twój indywidualny profil Reissa

„Choć tak różni, jesteśmy jednością. Jesteśmy ludem tęczy.” Nelson Mandela W profilu RMP nie ma dobrych i złych wyników. Poznajesz swoje indywidualne wartości potrzeb i zaczynasz siebie bardziej rozumieć. Lubić też, a może nawet pokochasz? Potem zaczniesz wykorzystywać swoje mocne strony. Poczujesz więcej sensu w tym co robisz. I także w tym, czego już nie będziesz więcej robić. A gdy zauważysz radość tak często, że zaczniesz się dziwić, to oznaczać będzie tylko tyle, że Twoje potrzeby i ich zaspokajanie są dla CIEBIE mega ważne. I naturalną kolejnością będzie akceptacja potrzeb bliskich Ci osób. Różnorodność wokół Ciebie będzie zadziwiać ale i rozwijać. Czy to jest szybki proces? Czy wystarczy Ci odwagi? Czy dasz radę? – proponuję metodę małych kroków. Po prostu zacznij i zobacz ile czasu potrzebujesz.